Szukasz swojego wymarzonego domu z drewna? Świetnie trafiłeś!

Drewdom spełni wszystkie oczekiwania, jakie posiadasz. Dołożymy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni z oferowanych przez nas usług. W naszej ofercie znajdą się najwyższej jakości usługi polegające na budowie domów szkieletowych.

Dom drewniany to najwyższej jakości architektura. Są to budynki tanie w budowie, ekologiczne oraz zdrowe, a dodatkowo oszczędne w eksploatacji, dlatego ich popularność z roku na rok rośnie. Należy jednak pamiętać o tym, że budowa takiego domu to nie lada wyzwanie. Wymaga bardzo dużej precyzji i znajomości tematu, ponieważ trwałość domu szkieletowego zależy od wykwalifikowania kadry odpowiedzialnej za jego postawienie. Jeśli dom zostanie odpowiednio zbudowany i dba się o jego eksploatację, to jego trwałość sięga nawet stu lat lub więcej. Wiele osób myśli, że domy z drewna mogą łatwo się zapalić, nic bardziej mylnego. Zabezpiecza się je płytami gipsowo-kartonowymi wewnątrz, ponieważ posiadają wysoką odporność na ogień. Dodatkowo wełna mineralna położona przylegle do szkieletu jest niepalna. Dom kanadyjski trzeba zbudować zgodnie z zasadami, które nasza firma zna doskonale.

Dom szkieletowy

Wiele osób zastanawia się pewnie, ile czasu zajmuje wybudowanie takiego budynku. Dom szkieletowy jesteśmy w stanie zbudować w przeciągu trzech miesięcy. Dodatkowym atutem jest to, że po zakończeniu budowy możemy w nim zamieszkać. Wykorzystywana przez nas technologia pozwala na kierowanie pracami również w zimie. Możemy też wybrać czy chcemy, aby nasz dom miał elewację drewnianą czy po prostu był tynkowany.

Budując domy szkieletowe, musimy pamiętać, aby nie dopuścić, by gdziekolwiek pojawiła się wilgoć. Stawiamy je przynajmniej 30 cm nad poziomem podłoża. Jeśli dopuścimy do sytuacji, że fundament będzie na wysokości podłoża, to dom będzie narażony na wilgoć i spowoduje to jej wejście na ściany budynku. Wykonanie odpowiedniego fundamentu to już połowa sukcesu w budowie domu drewnianego. Jego konstrukcja stanowi całość. Nie jesteśmy jednak w stanie w takim domu wykonać okna narożnego. Istnieje sposób na jego wykonanie, ale zawsze będzie ono wyposażone w słupek konstrukcyjny, którym będzie podzielone. Budynki te nie mogą być tynkowane tynkiem mineralnym, ponieważ gromadzi on wodę. Wybiera się tynki silikonowe. Dodatkowo kominy robi się systemowo i  zabezpiecza się je blachą, aby nie podciekały. Dachy powinny mieć odpowiedni spadek. Instalację elektryczną prowadzimy w peszlach.

Dom kanadyjski

Dom szkieletowy to doskonały wybór nie tylko ze względu na cenę, ale również ekologiczne wykonanie z drewna i jego pochodnych. Dodatkowo zapach drewna będzie unosił się w pomieszczeniach, a komfort będziemy odczuwali nie tylko dzięki temperaturze, ale również oszczędnościach w portfelu spowodowanych małym nakładem finansowym przeznaczonym na energię cieplną.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pomogą zrozumieć specyfikację powstawania drewnianych domów szkieletowych, które buduje nasza firma.