Kominek to element wystroju wnętrza, a jednocześnie funkcjonalne urządzenie pozwalające ogrzać pomieszczenia. Istnieje wiele różnych rodzajów kominków, na rynku można znaleźć kominki wolnostojące czy wkłady kominkowe. Są także kominki, które posiadają przeszklenia z czterech, trzech czy dwóch stron, dlatego świetnie sprawdzają się jako element oddzielający różne strefy w pomieszczeniach.

Różne rodzaje kominków można znaleźć na stronie – kominki Jotul Kraków. Kominki świetnie sprawdzą się w wnętrzach każdego typu, a to jak jest zaaranżujemy zależy wyłącznie od naszej kreatywności.

 Pokojem w domu najczęściej kojarzonym z kominkiem jest salon. W zależności od aranżacji salonu można zdecydować się na tradycyjny kominek w ścianie, z otwartym na salon wnętrzem lub zabezpieczony szybą. Taki ozdobnym kominek doskonale sprawdzi się w klasycznych, tradycyjnych aranżacjach. Natomiast do nowoczesnych salonów dużo lepszym rozwiązaniem będą kominki wolnostojące o geometrycznej bryle lub wkłady kominkowe z przeszkleniami w kilu stron. Jeśli kominek pojawia się w salonie to stanowi on najczęściej jego centralny punkt.

Inną rolę spełnia kominek w pozostałych pomieszczeniach domu, umieszczony w jadalni czy sypialni będzie on ozdobą i sposobem na ogrzanie pomieszczeń, jednak nie będzie stanowił ich centralnego punktu. Z tego względu, że w sypialni centralnym punktem pomieszczenia powinno być łóżko i to ono nadaje ton całej aranżacji. Natomiast w jadalni najważniejszym elementem jest stół i to on powinien być eksponowany w pomieszczeniu, służącym do spożywania posiłków.

Kominek może być także doskonałym elementem wystroju łazienki, choć tutaj także nie będzie stanowił centralnego punktu aranżacji, ponieważ w łazience najważniejsza jest wanna. Jednak umieszczenie kominka w pobliżu wanny, sprawi, że wychodząc i wychodząc z kąpieli zawsze będziemy dodatkowo ogrzewani przez ciepło płynące z kominka, a po drugie zbuduje on wspaniały i romantyczny nastrój podczas kąpieli. Pozwoli się zrelaksować, a kąpiel przy blasku kominka może być naprawdę fantastycznym pomysłem.

Jak widać kominki to urządzenia, które doskonale sprawdzają się w każdego rodzaju pomieszczeniach, choć w zależności od funkcji i charakteru danego pokoju, są one eksponowane w inny sposób. Natomiast zawsze podstawową ich funkcją jest ogrzewanie przestrzeni, zaś niewątpliwie dodatkową cechą jest ozdobny charakter kominka. Urządzenia te choć przez pewien czas zostały zepchnięte na dalszy plan, obecnie przechodzą prawdziwy renesans zainteresowania nimi.