Wśród nowoczesnych rozwiązań dla domu, które powinny ułatwiać i usprawniać codzienne życie, znajduje się folia ciekłokrystaliczna (elektryczna). Znana jest już od dłuższego czasu i wykorzystywana w wielkich biurowcach dużych firm, teraz dzięki firmie Sonte staje się dostępna dla każdego, również w przestrzeni domowej. Internauci chwalą się na różnych blogach, że jest świetnym narzędziem do chronienia swojej prywatności oraz nowoczesnym sposobem na wykończenie wnętrz – mało kto jednak wie, jak dokładnie ona funkcjonuje i jakie korzyści dokładnie przynosi. Zatem jak działa folia elektryczna i dlaczego warto się na nią zdecydować w swoim domu lub mieszkaniu?

Jak działa folia elektryczna – krok po kroku

Folia ciekłokrystaliczna zbudowana jest z bardzo niedużych połączeń elektrycznych oraz kryształków w stanie ciekłym, tak jak sama nazwa na to wskazuje. Jest niezwykle cienka, przez co po naklejeniu na okna praktycznie niezauważalna dla oka ludzkiego. Nie zmienia jednak optyki i nie zniekształca widoku za oknem. Może być sterowana zarówno za pomocą specjalnego, dedykowanego jej pilota, jak i aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym.

Gdy zechcemy, aby folia ciekłokrystaliczna zaciemniła okna lub powierzchnię szklaną, na której została naklejona, wystarczy aktywować jej działanie. Zmieni ona wtedy kolor z przezroczystego na mlecznobiały, lekko matowy. Zasłoni więc wnętrza jakiegoś pomieszczenia, nie wpłynie jednak na jego estetykę, nie zabierze również naturalnego światła słonecznego. Jest to bardzo stylowe i nowoczesne rozwiązanie, które z powodzeniem można wykorzystywać zamiast tradycyjnych sposobów zasłaniania okien (firanki, zasłony, rolety, żaluzje) oraz betonowych ścian. To właśnie dlatego staje się ona coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, nie tylko na całym świecie, ale również w polskich domach. Sprawdź niektóre realizacje na https://sonte-poland.pl/realizacje.html

Natomiast gdy stwierdzimy, że zasłonienie/przyciemnienie okien nie jest już konieczne, wystarczy użyć wspomnianego już pilota lub telefonu i dezaktywować jej działanie.

Jak działa folia elektryczna – dokładny opis

Jeśli zastanawiasz się, jak działa folia elektryczna w szczegółach, warto wiedzieć, że energia elektryczna dostarczona przez impuls elektryczny z pilota lub telefonu zmienia stan i charakter kryształków – dzięki temu raz staje się ona przezroczysta, a raz mlecznobiała. Folia ciekłokrystaliczna jest nimi wypełniona, co umożliwia jej działanie takie, jak wyżej. Jest to więc niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które z pewnością ułatwią i usprawnią nam codzienne życie.