Sypialnia i salon to jedne z najważniejszych wnętrz w każdym domu. Spędzamy w nich czas z rodziną, a także odpoczywamy po dniu pracy. Kupno dodatków oraz akcesoriów do nich ma więc duże znaczenie dla naszego życiowego komfortu i powinno być dobrze przemyślane. W niniejszym artykule znajdziecie porady na temat tego, czym kierować się przy wyborze narzut do nich.

 ESTETYKA I FUNKCJONALNOŚĆ

Przy aranżowaniu domu zależy nam szczególnie na tym, by  estetyka i funkcjonalność wyposażenia szły ze sobą w parze. Dotyczy to w szczególności mebli, ale także różnego rodzaju dodatków i akcesoriów do nich. Nie inaczej jest też w przypadku narzut. Jako przedmioty towarzyszące nam na co dzień muszą być one nie tylko praktyczne, ale też cechować się stylowym wyglądem, pasującym do wnętrza nowoczesnego domu.

NARZUTY CZYLI OCHRONA MEBLI

Dobierając narzuty, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się jakiego rodzaju meble będziemy nimi przykrywać. Jak wiadomo, jedną z ich funkcji jest ochrona wyposażenia przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Wszyscy rodzice doskonale zdaja sobie sprawę, jakim problemem potrafią być plamy pozostawione przez dzieci. Domycie salonowej sofy, czy też narożnika, jest często prawdziwie heroicznym zadaniem. Aby tego uniknąć, wystarczy przykrywać nasze meble narzutami. Jest to szczególnie ważne w przypadku mebli, które są często użytkowane, oraz stanowią wizytówkę naszego domu, jak te w salonie.

Narzuty ochronią nasze meble także przed sierścią domowych pupilów, często pokrywającą elementy wyposażenia. Dzięki narzucie możemy się jej łatwo pozbyć bez używania odkurzacza lub specjalnych szczotek, co pozwoli nam zaoszczędzić czas. Jeśli zależy nam szczególnie na ochronie mebli, a mniej na estetycznych walorach, powinniśmy wybierać narzuty wykonane z materiałów, które łatwo będzie doprać, jak także tych, które szybko nie ulegną zniszczeniu.

Dzięki narzutom łóżko zawsze wygląda schludnie i czysto, co ma duże znaczenie chociażby o poranku, kiedy to nie zawsze mamy czas na jego ścielenie.

STYLOWA DEKORACJA

W przypadku, gdy ważniejszy jest dla nas estetyczny wygląd, a narzutę traktujemy głównie jako dekorację salonu, czy sypialni, warto sięgnąć po różnego rodzaju designerskie narzuty, których obecnie na naszym rynku zjawia się coraz więcej. (Przykładem może być tu sklep Room99, którego wybór ofertę znajdziecie tutaj: room99.pl/k/narzuty) Ich wygląd znacząco odbiega od tradycyjnych tekstyliów, dzięki czemu doskonale pasują one do nowoczesnych mieszkań, urządzonych w tak popularnych stylach, jak skandynawski, industrialny, czy boho.

Na rynku znajdziemy zarówno proste, minimalistyczne modele, jak i też te – szczególnie popularne w ostatnim czasie – z rozmaitymi nadrukami i ciekawymi wzorami. Pozwalają one w łatwy oraz stosunkowo tani sposób odświeżyć wygląd sypialni, czy salonu. Odpowiednio dobrane do przestrzeni i stylu mieszkania, stanowią wyjątkowy dodatek, który nie pozostaje bez wpływu na atmosferę domu, a więc również na nasze codzienne samopoczucie.