Urządzanie łazienki to wyzwanie, ale warto zaangażować się w ten proces, by końcowy efekt był jak najlepszy. Powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na meble, sprzęty czy armaturę, ale również kafelki, które są najlepszym sposobem na wykończenie ścian oraz podłóg. Jakie płytki łazienkowe wybrać? My zdecydowanie polecamy te ceramiczne, które posiadają wiele zalet i pozwolą Ci stworzyć komfortowe miejsce do codziennej toalety.

Jakie płytki łazienkowe wybrać?

Płytki ceramiczne to przede wszystkim wyroby niezwykle trwałe, które tworzone są z odpowiednio wyselekcjonowanych, w pełni naturalnych materiałów i wykonuje się je w zaawansowanych technologicznie procesach produkcji. Dzięki temu są ponadprzeciętnie odporne na zarysowania, pęknięcia oraz inne urazy mechaniczne, zdobiąc ściany oraz podłogi na przestrzeni wielu lat. Jak dobrać płytki ceramiczne pod kątem wytrzymałości? Najlepiej stawiać na gres, który jest mrozoodporny, odporny na wilgoć i stanowi opcję dla osób poszukujących najwyższej trwałości.

Warto również zwrócić uwagę na estetykę – współcześnie dostępne płytki ceramiczne prezentują się niezwykle pięknie i dostępne są w wieku wzorach, kolorach, kształtach oraz wymiarach. W ten sposób zyskujesz niemal nieograniczony wybór rozwiązań, które dopasujesz do stylu aranżacji swojej łazienki. Szczególnie polecamy wyroby imitujące różne materiały – np. drewno, metal czy kamień, które wyróżniają się estetyką i pozwalają na osiągnięcie naprawdę wyjątkowego efektu.

Płytki ceramiczne nie muszą być przy tym drogie – warto więc zastanowić się nad ich zakupem i wybrać takie, które będą w stu procentach dopasowane do indywidualnych potrzeb aranżacyjnych oraz preferencji domowników.

Jak dobrać płytki ceramiczne?

Warto zastanowić się nie tylko nad tym, jakie płytki łazienkowe wybrać, ale również jak dobrać płytki ceramiczne. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich grubość – te cieńsze będą odpowiednie na ściany, zaś grubsze sprawdzą się idealnie na podłogach.

Weź pod uwagę również format płytek (polecamy zarówno te o klasycznych wymiarach, jak też niezwykle modne, wielkoformatowe rozwiązania), a także rodzaj zastosowanej ceramiki (ponownie polecamy niezwykle wytrzymały gres). Oczywiście zastanów się także nad designem płytek, ale o tym raczej nie musimy przypominać.

Gdzie kupić wysokiej jakości płytki ceramiczne?

Skoro wiesz już, jakie płytki łazienkowe wybrać, warto zastanowić się jeszcze, gdzie je zakupić. My polecamy przede wszystkim specjalistyczne salony z wyposażeniem łazienek, takie jak Miradhome.pl. W ich ofertach znajdują się odpowiednio wyselekcjonowane wyroby od najlepszych producentów na świecie – np. fabryk włoskich czy hiszpańskich, które specjalizują się w tego rodzaju rozwiązaniach.

Dzięki temu zyskasz pewność, że inwestujesz w najwyższej jakości płytki ceramiczne, a urządzanie łazienki przebiegać będzie bez jakichkolwiek problemów. Wybór jest niemal nieograniczony, dlatego zachęcamy do poszukiwań i oczywiście życzymy owocnych zakupów!