Szukasz pomysłów i inspiracji na to, w jaki sposób powinieneś urządzić swoją łazienkę? Poniżej prezentujemy 3 sposoby na ciekawą, modną i nowoczesną łazienkę.

 

  1. Industrialnie – wnętrza w stylu industrialny, to wnętrza raczej chłodne, charakteryzujące się prostotą, choć nie do końca wyzbywające się ozdób. Chcąc urządzić łazienkę w tym stylu dobrze będzie zdecydować się na płytki novellini, bowiem w wielu odsłonach płytki tego producenta idealnie wpasowują się we wnętrza industrialne. Wśród płytek novellini do tego typu aranżacji z pewnością na uwagę zasługują te modele – https://mirad.pl/wyposazenie/novellini/. Decydując się na płytki imitujące beton, pamiętajmy, że w takiej industrialnej łazience powinna znaleźć się przynajmniej jedna ściana bez tynku, z wyraźnie widocznymi cegłówkami. Elementy ozdobne w takim stylu powinny być wykonane z metalu. Często w projektach łazienek industrialnych znajdziemy także okrągłe lustra oraz elementy kanalizacji i rur, które celowo są eksponowane.
  2. Łazienka w stylu glamour – jak każde nowoczesne wnętrze będzie odwoływało się do bieli, czerni i stanowiącej ich połączenie – szarości. Jednak we wnętrzach w stylu glamour znacznie częściej trafimy na czerń, której nie może zabraknąć w żadnym pomieszczeniu urządzonych zgodnie z zasadami tego coraz popularniejszego stylu. Warto jednak zauważyć, że aranżując łazienkę glamour należy pamiętać o jednym, kolorowym akcencie przełamującym tą wszechobecną szarość. Akcent ten powinien być w niebywale intensywnym kolorze.
  3. Łazienka w japońskim stylu to także sposób na hołdowanie minimalizmowi współczesnych stylów. Jednak w przypadku stylu japońskiego obok szarości, bieli i czerni, bardzo istotnym elementem powinien być brąz, czy może raczej kolor naturalnego drzewa. W takiej łazience powinny znaleźć się odwołania do natury: prawdziwe drewno czy drzewo, kamienie, itp. Pomimo licznych akcentów wykraczających kolorystycznie poza paletę bieli i czerni, należy pamiętać, że styl japoński, to również styl minimalistyczny – zatem ozdabiając łazienkę w tym stylu należy ograniczać liczbę bibelotów w jej wnętrzu.