We współczesnych aranżacjach wnętrz króluje beż, biel i ewentualnie czerń. Kolory te wydają się mało ciekawe, jednak są wybierane przez zdecydowaną większość osób. Dlaczego? Nie sprawiają one trudności, jeśli chodzi o łączenie ich z innymi barwami oraz wyglądają estetycznie. Jest w tym sporo prawdy, jednak wprowadzenie bardziej wyrazistego koloru do swojego wnętrza, może mieć bardzo korzystny wpływ na nasze codzienne życie, a przede wszystkim na jego komfort. Wydaje się, że żółta kanapa to idealny mebel do rozpoczęcia kolorowej rewolucji w naszym domu, lub po prostu „ożywienia” salonu. Umieszczona w jego centralnym miejscu, może okazać się tak pożądaną przez wielu dominantą stylistyczną.  

Dlaczego właśnie żółty?

 

Panuje przekonanie, że aranżacje z użyciem tak intensywnych kolorów, jak żółty są dla osób odważnych, lubiących kontrasty we wnętrzach. Po części można temu twierdzeniu przyznać rację. Jednak w naszym mniemaniu, na kolor ten powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, których wnętrze potrzebuje dodatkowego „ożywienia”. Żółty kolor mebla nadaje się do tego idealnie! Pomimo wyrazistości pasuje do wnętrz urządzonych w różnorakim stylu. 

Energia na co dzień 

 

Żółta kanapa nie tylko ożywi nasze wnętrze, ale i doda energii nam samym. Jest to kolor, który dodaje wigoru, pobudza do działania i napawa optymizmem. Czy zadziała więc w pozytywny sposób na osoby, którym brakuje na co dzień motywacji i chęci? Gwarantujemy, że tak!

Różne odcienie żółtego

 

Warto również pamiętać, że jeśli chodzi o ten kolor to mamy do dyspozycji jego różne odcienie. My szczególnie zachęcamy do zdecydowania się na jaskrawy żółty. Jednak dla osób mniej odważnych oraz takich, które za tak sporą intensywnością nie przepadają, polecamy zarówno kolor pastelowy, jak i musztardowy.

Jak zaaranżować wnętrze z żółtą kanapą?

Odpowiednie kolory

 

Wspomnieliśmy już właściwie o tym, że zdecydowanie dzisiaj w naszych domach królują kolory stonowane. Wiele osób zastanawia się jakie ściany pasują do żółtej kanapy. Jeśli więc jesteś z tych, którzy postawili na biel, szarość, czy beż to nie masz się o co obawiać. Żółty będzie na ich tle wyglądał zjawiskowo. Potraktujmy białe, czy szare ściany jak pustą kartkę, na której brakuje już tylko jednego – żółtej, wręcz emanującej słonecznym kolorem kanapy. 

Ocieplanie wnętrza

 

Sofa w żółtym kolorze odegra jeszcze jedną, bardzo ważną rolę. Ociepli swoją niezwykłą barwą każde wnętrze, które wydawało się wcześniej surowe i zimne. 

 

Wizytówka domu

 

Postawienie na kanapę w intensywnym kolorze bez wątpienia sprawi, że stanie się ona obiektem, który od razu przyciągnie wzrok gości. Możemy umieścić ją wśród bieli, ale nie jest to nasza jedyna opcja. Ciekawym rozwiązaniem jest dobranie dodatków tak, aby pasowały do kanapy i zarazem nie przytłaczały nadmiarem barw. Szczególnie uważać na to trzeba w mniejszych pomieszczeniach. 

Kanapa dopasowana do wystroju

 

Mimo że kanapa w tak energetyzującym kolorze wybije się na tle całego pokoju, to musi się jednocześnie pod pewnym względem do niego dopasować. Mamy oczywiście na myśli ogólnie przyjęty styl we wnętrzach. 

Żółty, a styl skandynawski 

 

Pastelowe odcienie żółci wpasują się idealnie w salony w stylu skandynawskim. Będzie ona delikatnym akcentem kolorystycznym, który bez większego problemu przełamie wszędobylską biel, czy też beż. W końcu styl skandynawski służy zachowaniu jasnego i emanującego pozytywną energię pomieszczenia nawet w najzimniejsze szare dni. Co więc w takiej aranżacji sprawdzi się lepiej niż pastelowo żółta kanapa? Niewątpliwie warto spróbować przełamać neutralność skandynawskiego wnętrza mocniejszymi barwami. W tym celu możemy również sięgnąć po różnobarwne dodatki. 

Industrialnie i przytulnie

 

Jeśli chodzi natomiast o wersję dla odważnych, czyli intensywnie żółta kanapa w salonie, to będzie ona idealnie pasowała do pomieszczeń nowoczesnych, a także tych w stylu vintage, retro, a nawet industrialnym i loftowym. W całości chodzi o to, aby zachować wiodące zasady odnośnie konkretnego stylu. Jeśli posiadamy salon o surowych ścianach eksponujących cegły, nieosłoniętych żarówkach oraz licznych elementach metalowych, to żółta kanapa jedynie podkreśli industrialny styl i nada mu niewielkiej, acz przydatnej w bardziej surowych przestrzeniach, przytulności.

Vero Orchis 

 

W naszym sklepie znajdziecie żółtą kanapę pod postacią niezwykłego modelu Vero Orchis, To kanapa nie tylko wprowadzająca do wnętrza tak pożądane przez nas wszystkich ciepło, ale też bardzo funkcjonalny mebel. 

Bez plam 

 

Pokrywa ją specjalna tkanina – Aquaclean, która pozwala na wyczyszczenie plam wyłącznie za pomocą wody. Mowa tutaj o plamach z tłuszczu, wina, czekolady, a nawet atramentu. Ochronna warstwa, jaką pokryta jest tkanina, skutecznie zapobiega wnikaniu niepożądanych substancji w głębsze warstwy kanapy. 

Wygoda w dzień i w nocy

 

Kanapa Vero Orchis to zarówno funkcjonalność w dzień, jak i w nocy. Na co dzień stanowi ona wspaniałą wizytówkę salonu, jego stylistyczną dominantę, a w nocy zmienia się w idealne miejsce do spania. W sklepie Vero znajdziecie zarówno modele z funkcją spania, jak i bez. 

 

Zapoznajcie się z tymi wyjątkowymi meblami w tym miejscu: Żółta kanapa Vero Orchis