Sypialnia to miejsce odprężenia i relaksu. To także pomieszczenie, które najczęściej najbardziej oddaje potrzeby i upodobania osób z niej korzystających. Dlatego zapytaliśmy naszych Czytelników o aranżacje ich sypialni i poprosiliśmy o określenie co ich zdaniem najbardziej liczy się w wystroju sypialni.

 

AdamK: według mnie w sypialni najważniejsze jest łóżko. To na nim śpimy i to dzięki niemu mamy energie na kolejny dzień pracy. Dlatego nie wyobrażam sobie sypialni bez wygodne łóżka. Sam poświęciłem sporo czasu na wybór odpowiedniego. Ogromne znaczenie miał dla mnie odpowiedni materac. Z doświadczenia wiem, że wiele osób ma problem z odpowiednim wypoczynkiem w nocy przez to, że ich materac jest zbyt miękki lub za twardy. Dokładnie o materacach można przeczytać na stronie – zbyt twardy materac. Co do wystroju sypialni, to jestem minimalistą z przekonania, więc u mnie w domu ten pokój urządzony jest w stylu nowoczesnym.

 

MyszkaIszka: zapewne nie dla wszystkich, ale dla mnie najważniejszym elementem sypialni jest szafa. Mam małe mieszkanie, w którym nie ma szans na zrobienie garderoby, dlatego bardzo zależało mi na szafie, która zmieści wszystkie moje rzecz. Ostatecznie zdecydowałam się na szafę wnękową, która sięga mi od podłogi do sufit. Odrzwia wypełnione są lustrami, co doskonale współgra z moim wnętrzem, które jest urządzone w stylu glamour.

 

Pikolo453: nie da się urządzić sypialni bez łóżka, więc zdecydowanie to ona jest najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu. Jest ono ważne nie tylko dlatego, że sypialnia bez łóżka przestaje być sypialnią, ale również dlatego, że dobry sen to podstawa dobrego samopoczucia. Poza tym łóżko jest najczęściej centralnym punktem aranżacji i do pod nie ustawiana jest cała sypialnia. Dlatego chyba nie ma o czym dyskutować. Wiadomo, że sypialnia bez łóżka – to nie sypialnia. Co do stylu sypialni ja mam sypialnie w stylu rustykalnym. Nie żebym był wielkim fanem, ale moja druga połówka marzyła o takim pomieszczeniu, więc pomyślałem, że zrobię jej tę przyjemność.