Oświetlenie domu jest wspaniałym sposobem na wzbogacenie niemalże każdego wnętrza. Wielokrotnie można spotkać się z pokojami, które wyraźnie nie mają klimatu, są surowe. Meblom niczego nie brakuje, podłogi są pięknie dobrane, jednak nie czujemy się w takich wnętrzach komfortowo.

Wtedy z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju lampy stojące, wiszące czy ścienne. Aranżacja samego światła potrafi zupełnie zmienić postrzegania przestrzeni nawet w obrębie jednego pokoju – np. loftowe lampy wiszące nad stołem w jadalni tworzą genialną atmosferą, a dobór dobrej żarówki o ciepłej barwie zagwarantuje miłą atmosferę. Warto skupić się także na lampami stołowymi i innymi modelami, które mogą stanąć na podłodze. Jak w prosty sposób wzbogacić wnętrze mieszkania za pomocą lamp stojących?

Lampy do biura – funkcjonalność i prostota

 

Pierwszym skojarzeniem z lampami stołowymi będzie zapewne biurowe wnętrze, w którym oprócz głównego źródła światła w postaci nowoczesnego żyrandolu czy plafonu punktem obowiązkowym jest wyposażenie się w lampę na biurko. Ciężko stwierdzić, jaki model będzie idealny dla danego wnętrza. Jeśli nasze biuro jest raczej urządzone w klasycznym stylu z meblami drewnianymi- proponuję eleganckie i proste lampki z metalu ze sporym ramieniem. Są to najbardziej uniwersalne typy oświetlenia biurowego i niezależnie od kolorystyki ścian czy mebli – zawsze wyglądają obłędnie. Jeśli prowadzimy biuro, które jest nowoczesne (m.in. studio designerskie) warto wyposażyć się w bardziej nowatorskie rozwiązania np. lampy stołowe w stylu loftowym czy o nietypowych kształtach. Pamiętajmy tylko, że niezależnie od wyboru konkretnego modelu, każda lampka powinna dać możliwość regulacji jej wysokości i oświetlać jak największą powierzchnię stołu czy biurka. Dlatego wysoka lampa biurkowa z długim ramieniem jest genialną propozycją dla każdego.

Lampy stojące podłogowe – uniwersalne oświetlenie do domu

 

Lampy stojące są świetnym uzupełnieniem oświetlenia domowego wszędzie tam, gdzie niektóre pomieszczenia są niedoświetlone lub gdy poszukujemy dodatkowego źródła światła. Mnogość zastosowania lampy stojącej na podłodze jest naprawdę ogromna dzięki braku uciążliwego montażu. Lampa podłogowa w salonie może być źródłem światła dla czytelników, którzy chcą usiąść na wygodnym fotelu czy kanapie i oddać się lekturze. Co więcej, niektóre modele są na tyle elastyczne, że mogą być zarazem substytutem lampy na biurko. W wypadku poważnego zaniedbania doświetlenia np. salonu – lampa stojąca podłogowa z solidną żarówką jest jednym z głównych źródeł świateł. Co więcej, nie zawsze jest to po prostu zwykły model, tylko wręcz dzieło sztuki. Oczywiście wszystko zależy od tego, ile środków możemy przeznaczyć na dodatkowe aranżacje świetlne. Już za zaledwie paręset złotych można odmienić oblicze biura i salonu. Co jeśli chcemy wstawić lampy stojące do przedpokoju?

Lampy do przedpokoju

 

Przedpokój to dość specyficzne pomieszczenie w mieszkaniach i domach. Często jest utrapieniem dla specjalistów i oświetlenia ze względu na nieregularne kształty. Dlatego lampy stojące czy biurkowe mogą w nim znaleźć miejsce tylko jeśli mamy do dyspozycji sporo przestrzeni. Wybór ułatwi także obecność stolików, szafek i innych mebli, na których można by wstawić jakiś element oświetlenia.