Biel, czerń i szarość to trio kolorów, które stanowią podstawę stylu nowoczesnego. We wnętrzach o tej aranżacji można znaleźć meble o barwie naturalnego drewna lub właśnie w jednym ze wspomnianych kolorów. Cechą charakterystyczną wszystkich mebli w stylu nowoczesnym jest brak jakichkolwiek ozdobników czy dekoracyjnych żłobień. Nawet ich uchwyty mają proste kształty. W niniejszym artykule przedstawiamy inspirujące aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym, w których zastosowano – meble białe.

Pokój dziecięcy to jedno z tych miejsc, w którym białe meble pojawiają się najczęściej. W tej aranżacji jest to pokój malucha. Znajduje się w nim białe łóżeczko, biała komoda oraz białe wiszące półki. Jedynie szafa wykonana jest z drewna w naturalnym, choć bardzo jasnym kolorze. Sufit ma także biały kolor, podłoga zrobiona jest z jasnych desek, a ściany mają niebieski kolor. W oknach wiszą białe firanki oraz niebieskie zasłony z przedstawieniami bajkowych postaci. Na środku pokoju położono niebieski dywanik, przy którym znajduje się interaktywny stolik malucha, który pozwala rozwijać umiejętności i zdolności dziecka.

Ta kuchnia to połączenie bieli, szarości i zieleni. Podłoga wyłożona jest szarymi płytkami na wysoki połysk. Ściany mają kolor intensywnej zieleni a pomiędzy wiszącymi półkami a blatem rozciągają się białe płytki 3D, które prezentują bambusowy las. Wszystkie meble mają kolor biały. Natomiast sprzęty AGD są w kolorze szarym. Przy wejściu znajduje się biały stół z czterema krzesłami z szarą tapicerką. Sufit ma także kolor biały, natomiast lampy – szary.

W tej sypialni wszystkie meble mają kolor biały. Co stanowi przeciwieństwo szarych ścian. Podłoga i sufit także są białe. Przy czym na podłodze leży szary dywan z długim, miękkim włosiem. Pod jedną ze ścian ustawiono białą toaletkę z czarną ramą lustra i szarą pufą. Przy wejściu ustawione są dwa białe fotele i biały stolik kawowy. Na fotelach leżą szare poduchy. W sypialni zastosowano podświetlany sufit i oświetlenie ledowe. Źródłem światła są także lampki nocne oraz kinkiety zamontowane przy wejściu i nad fotelami.