Urządzasz dom i szukasz sposobu jak uczynić go jeszcze bardziej stylowym? Interesują cię modne rozwiązania? Jak się okazuje meble to nie wszystko. Równie ważne w aranżowaniu są różnego rodzaju designerskie tekstylia, jak na przykład pościel, czy zasłony, dzięki którym podkreślisz styl mieszkania i uczynisz go w pełni „swoim”. W niniejszym artykule piszemy o tekstyliach, które cieszą się w ostatnim czasie szczególną popularnością. Zapraszamy do lektury wszystkich pasjonatów współczesnego designu, ale nie tylko..

 

Designerskie zasłony, czyli “rama” dla okna

 

Nasz przegląd designerskich tekstyliów zaczynam od zasłon. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego są one tak ważne w każdym domu? Choć nie zawsze jest to pierwszy element, na który zwracamy uwagę przy urządzaniu mieszkania to przecież niewątpliwie ma on duży wpływ na wizualny odbiór całości danego wnętrza.

 

Zasłony stanowią bowiem swojego rodzaju „ramę” dla okna. Wpływają nie tylko na sam wygląd wnętrza, ale też naszą percepcję tego, co na zewnątrz. Dzięki zasłonom nie zawsze ciekawy widok z okna może stać się bardziej przyjazny.

 

Oprócz „łagodzenia” widoków z okna, estetyczna zasłona zmienia także wygląd samego wnętrza, nadając mu pożądany przez nas styl. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór zasłon wykonanych z różnych materiałów, a także utrzymanych w różnych stylach. Przykładem może tu być oferta sklepu Room99, którą znajdziecie pod tym adresem: https://room99.pl/k/zaslony. Często to właśnie zasłony są owym „brakującym elementem” w naszym mieszkaniu, który je dopełni, a także poprzez regulację docierającego do wnętrza światła, nada mu pożądaną przez nas atmosferę.

 

Pościel jako gwarancja komfortu 

 

 

Jeśli mowa o designerskich tekstyliach do nowoczesnego domu to nie możemy pominąć tak ważnego elementu każdej sypialni i salonu, jak pościele.

 

Muszą być one przede wszystkim funkcjonalne, gdyż wpływają na komfort naszego wypoczynku na co dzień. Powinniśmy zatem szukać pościeli wykonanych z jak najlepszej jakości materiału, a przede wszystkim unikać tych syntetycznych i łatwo niszczących się.

Nie bez znaczenia pozostaje również wygląd pościeli, będących swojego rodzaju ozdobą łóżka. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się pościele z nadrukami, a także w oryginalne, geometryczne wzory (na modłę skandynawską). Podobnie jak zasłony, pościele mogą stać się wysoce estetycznym elementem mieszkania, co prawda nie widocznym w nim na co dzień.

 

W przypadku tego rodzaju tekstyliów należy unikać jaskrawych kolorów, które niewskazane są w miejscach wypoczynku. Kolory powinny być stonowane, a także pasować do stylu całej sypialni.

 

Narzuty – ochrona i schludność

 

 

Jeśli chodzi natomiast o narzuty to zwykle używamy ich i w sypialni i w salonie. Stanowią nie tylko doskonałą ozdobę, ale również osłonę łóżka. Często, nie mając czasu na ścielenie, wystarczy nakryć łóżko narzutą, tak aby stało się ono schludne. Dzięki nim chronimy także powierzchnię naszego mebla przed trudnymi do wyczyszczenia zabrudzeniami. (Tą drugą funkcję docenią z pewnością rodziny z dziećmi)